لطفا در صورت برخورد با هر گونه مشکل و یا ابهام در کار با نرم افزار ابتدا راهنمای زیر را مطالعه فرمایید و سپس چنانکه مشکل برطرف نشد با شماره زیر تماس حاصل فرمایید.

02537757077

شرکت نرم افزاری ترنم


فعالسازی نرم افزار

دانلود و حذف

تنظیمات

ارسال نرم افزار

دانشنامه

لیست هشدارها

نشانه گذاری آیات

حرکت بین آیات و سوره ها

روخوانی و فصیح خوانی قرآن

Hint ترجمه ی روی عبارات (فارسی، انگلیسی)

امکانات

تکرار آیات برای حفظ قرآن

قرآن تجویدی

تغییر رنگ ترجمه، اعراب و پس زمینه ی قرآن

تفسیر

شأن نزول

اعراب قرآن

آیات الاحکام

اشتراک گذاری متن آیه

کپی متن آیه

انتقال به یادداشت

یادداشت

فرهنگ موضوعی

جستجو

دانستنی ها

مناجات

استخارهفعالسازی نرم افزار

برای ورود به بخش فعالسازی نرم افزار دکمه را لمس نموده و بر روی دکمه کلیک می نماییم، پس از مطالعه متن نمایش داده شده، بر روی دکمه ی تایید کلیک کرده و گزینه های فعالسازی برای شما نمایش داده می شود.


در صورت تمایل به خرید سریال می توانید از طریق سایت taranom.ir و بخش "خرید سریال شمیم وحی" و یا با لمس نوشته ی «برای خرید آنلاین شماره سریال بر روی این جمله کلیک نمایید» در بخش "فعال سازی از طریق شماره سریال"،  اقدام فرمایید.

در صورت داشتن شماره سریال، بر روی گزینه ی "وارد کردن شماره سریال" کلیک کرده و فعالسازی را پس از وارد کردن شماره سریال در کادر مربوطه، به یکی از طرق زیر آغاز نمایید.

1-در صورت دسترسی به اینترنت و فعال بودن آن، بر روی دکمه ی فعال سازی خودکار از طریق اینترنت کلیک نمایید

2-در صورتی که دستگاه اندرویدی شما امکان ارسال پیامک دارد، بر روی دکمه ی فعالسازی خودکار از طریق پیامک کلیک نمایید.

3-در صورتی که کد فعالسازی دستگاه خود را در اختیار دارید، وارد بخش فعالسازی دستی شوید و سپس با وارد کردن کد فعالسازی در کادر مربوطه، با کلیک بر روی دکمه ی فعالسازی به صورت دستی نرم افزارتان را فعال کنید.
 

در صورت عدم داشتن شماره سریال، بر روی گزینه ی فعالسازی "از طریق نرم افزار بازار" کلیک کرده، و با ورود به حساب کاربری بازار خود، نرم افزار را فعال نمایید.
توجه داشته باشید که برای فعالسازی از طریق بازار ابتدا باید نرم افزار بازار درون سیستم شما باز باشد و در حساب کاربری خود وارد شده باشید. توضیحات بیشتر در زمینه ی فعالسازی از طریق بازار را می توانید از سایت خود بازار مطالعه فرمایید.

بدون داشتن حساب کاربری در سایت بازار، امکان فعالسازی از این طریق وجود ندارد.


دانلود و حذف

لطفا هشدارهای این بخش را به طور کامل مطالعه فرمایید.

برای ورود به بخش دانلود و یا حذف دیتاها از منوی دکمه را لمس نمایید.

با ورود به این بخش از نرم افزار شما می توانید، دیتاهای مورد نظر خود را دانلود و یا حذف نمایید.

بخش دانلود نرم افزار بیشتر برای کسانی است که نرم افزارشان را به صورت آنلاین خریداری کرده اند و DVD نرم افزار را در اختیار ندارند.

برای دانلود دیتای مورد نظر، دکمه ی دانلود را لمس کرده و پس از ورود به بخش مورد نظر (ترتیل، تفسیر و ...)، هریک از زیرمجموعه های آن را که می خواهید انتخاب کنید، و سپس دکمه ی دانلود پایین صفحه را لمس نموده تا شروع به دانلود نماید.

توجه داشته باشید که اگر در حین دانلود برنامه را بسته و یا مجددا برنامه را اجرا کنید، دانلودهای نیمه کاره لغو می‏شوند و باید مجددا آنها را دانلود نمایید.

برای حذف دیتای مورد نظر، دکمه ی حذف را لمس کرده و پس از ورود به بخش مورد نظر (ترتیل، تفسیر و ...)، هریک از زیرمجموعه های آن را که نمی خواهید، انتخاب کنید و سپس دکمه ی حذف پایین صفحه را لمس نموده تا شروع به حذف نماید.
تنظیمات

با لمس دکمه از منوی می توانید وارد بخش تنظیمات شوید.

در صورت عدم نمایش اعراب (زیر و زبر) آیات قرآن، در بخش تنظیمات، گزینه ی "رفع مشکل اعراب قرآن" را تیک بزنید و مجددا برنامه را اجرا کنید.

با کشیدن دستگیره به طرفین می توانید اندازه قلم قرآن و متون را بزرگ و کوچک نموده و سپس برای اعمال تغییرات دکمه ی تایید را لمس نمایید.

برای تغییر خط قرآن به عثمان طه یا نیریزی، بر روی دکمه ی "خط قرآن" ضربه بزنید.

در صورت تمایل به نمایش نوار بالای گوشی، در بخش تنظیمات، گزینه "نمایش نوار بالای گوشی" را تیک بزنید.

در صورت تمایل برای روشن ماندن صفحه نمایش هنگام استفاده از نرم افزار، در بخش تنظیمات، گزینه "روشن ماندن صفحه نمایش" را تیک بزنید.

برای تغییر پس زمینه ی صفحه ی اصلی نرم افزار، در بخش تنظیمات، گزینه "تغییر پس زمینه" را لمس نمایید.


ارسال نرم افزار

برای اشتراک گذاری و ارسال نرم افزار به دیگران از منوی دکمه را لمس نمایید و سپس به وسیله ی یکی از برنامه های اشتراک گذاری، آن را برای دوستانتان انتقال دهید.دانشنامه

بخش اصلی این نرم افزار، بخش دانشنامه است و شما با ورود به این بخش ابتدا با فهرست سوره ها مواجه خواهید شد.

با کلیک بر روی علامت جستجو در بالای صفحه ی فهرست، می توانید نام سوره و یا صفحه ی مورد نظر قرآن را جستجو نمایید.

با کلیک بر روی نام سوره و یا هر یک از بخش های صفحه، حزب و جزء، می توانید به آن بخش دسترسی پیدا کنید.

با حرکت دادن لیست سوره ها و صفحات به سمت بالا و پایین می توانید به صورت دستی به موارد دیگر دسترسی داشته باشید.


لیست هشدارها

برای ایجاد یک هشدار و یادآوری، می توانید وارد این بخش شده و با کلیک بر روی "یادآوری جدید" زمان و عنوان یادآوری را مشخص کنید تا در زمان مورد نظر شما را آگاه کند.

با یک ضربه بر روی هشدار ایجاد شده می توانید آن را غیرفعال، ویرایش و یا حذف نمایید.


نشانه گذاری آیات

با کلیک بر روی شماره آیات و انتخاب دکمه ی نشانه گذاری ، عنوان و متن مورد نظر را تایپ و پس از تایید، آیه را نشانه گذاری می کنیم.

هم چنین آخرین آیه ای که در دانشنامه مشاهده کرده بودید، به صورت خودکار با عنوان "آخرین مشاهده" در این بخش ذخیره می شود.

در صورتی که در بخش دانشنامه آیه ای را نشانه گذاری کرده باشیم، می توانیم با ورود به این بخش آن را انتخاب کنیم.

با یک ضربه بر روی آیه نشانه گذاری شده در لیست نشانه ها می توانید آیه را باز کرده و یا توضیحات آن را مطالعه فرمایید و یا نشانه ی مورد نظر را حذف نمایید.


حرکت بین آیات و سوره ها

با کشیدن عمودی انگشت بر روی صفحه ی قرآن، دیگر آیات آن سوره را مشاهده نمایید.

با کشیدن عمودی انگشت در قسمت شماره آیات، با توجه به کادر نمایش داده شده در وسط صفحه، آیه مورد نظر را انتخاب کنید.

برای رفتن به سوره ی قبل و بعد می توانید از علائم چپ و راست موجود در طرفین عنوان سوره استفاده نمایید.

با کلیک بر روی عنوان سوره و یا دکمه ی بازگشت دستگاه دوباره به لیست سوره ها بازگردید و سوره ی جدید را انتخاب نمایید.


روخوانی و فصیح خوانی قرآن

می توانید با چند لحظه نگه داشتن انگشت بر روی هر عبارت، تلفظ فصیح و روخوانی صحیح آن را بشنوید.

برای انتخاب و تلاوت آیه ی دلخواه، با لمس آیه و ضربه زدن بر روی دکمه ی می توانید تلاوت آن آیه را بشنوید.

برای توقف تلاوت دکمه ی را لمس نمایید.

برای اینکه پس از اتمام تلاوت ترتیل هر سوره، برنامه به صورت خودکار به صوت سوره ی بعد منتقل شود از بخش امکانات، در قسمت تلاوت سوره ها، عنوان "پی در پی" را انتخاب کنید و در غیر این صورت آن را به حالت "تک تک" تغییر دهید.


Hint ترجمه ی روی عبارات (فارسی، انگلیسی)

با دو بار ضربه زدن بر روی هر عبارت، ترجمه همان عبارت (Hint) را ببینید.

با استفاده از دکمه ی امکانات، موجود در هر سوره، می توانید با کلیک بر روی عنوان "ترجمه ی روی عبارت" حالات مختلف نمایش آن را تعیین کنید.


امکانات

با استفاده از دکمه ی امکانات، موجود در هر سوره، می توانید به تغییر ترجمه، ترتیل، ترجمه گویا، ترجمه ی روی عبارات، فعال و یا غیرفعال شدن رنگ های تجوید دسترسی پیدا کنید.

برای تغییر متن ترجمه و انتخاب ترجمه دیگر، می توانید در بخش امکانات با لمس دکمه ی "ترجمه"، متن ترجمه ی مورد نظر را انتخاب فرمایید.

برای تغییر صوت ترتیل و انتخاب قاری دیگر، می توانید در بخش امکانات با لمس دکمه ی "ترتیل" قاری مورد نظر را انتخاب فرمایید.

برای تغییر صوت ترجمه گویا و انتخاب ترجمه ی گویای دیگر، می توانید در بخش امکانات با لمس دکمه ی "ترجمه گویا"، صوت مورد نظر را انتخاب فرمایید.


تکرار آیات برای حفظ قرآن

برای تنظیم دفعات تکرار صوت آیات قرآن، به بخش امکانات وارد شده و با کلیک بر روی دکمه های بالا و پایین مربوط به بخش دفعات تکرار، می توانید تا 20 بار آیات را تکرار کنید.


قرآن تجویدی

در این نرم افزار شما می توانید موارد تجویدی را برای آموزش بیشتر به صورت دلخواه تغییر رنگ دهید.

برای فعال و یا غیرفعال کردن رنگ های تجویدی پس از ورود به بخش امکانات، بر روی گزینه ی "رنگ های تجوید" کلیک نمایید.

برای تغییر رنگ موارد تجویدی، با ورود به بخش امکانات و ضربه زدن بر روی هر کدام از عناوین تجویدی مورد نظر، می توانید آن را به رنگ دلخواه تغییر دهید.

برای تعویض رنگ در موارد تجویدی، پس از انتخاب رنگ مورد نظر، با ضربه زدن بر دایره ی وسط، رنگ دلخواه اعمال می شود.


تغییر رنگ ترجمه، اعراب و پس زمینه ی قرآن

برای تغییر رنگ ترجمه، اعراب و پس زمینه قرآن، ابتدا به بخش امکانات وارد شوید و با ضربه بر روی "انتخاب طیف رنگ" به موارد فوق دسترسی پیدا کنید.

در بخش انتخاب طیف رنگ، می توانید با تغییر جای دستگیره ی بالای صفحه، رنگ پس زمینه تا 360 رنگ تغییر دهید و یا با کلیک بر روی دکمه "حالت تیره"، آن را برای مطالعه در شب آماده کنید و در پایان برای اعمال آن دکمه ی تایید پایین کادر را لمس نمایید.

در بخش انتخاب طیف رنگ، برای تغییر رنگ ترجمه و اعراب، با کلیک بر روی دکمه های مورد نظر آن را به رنگ دلخواه تغییر دهید.

در صورت انصراف از تغییر رنگ، می توانید با کلیک بر روی دکمه ی "حالت پیش فرض"، رنگ ها را به حالت قبل بازگردانید.

برای تعویض رنگ ترجمه و یا اعراب، پس از انتخاب رنگ مورد نظر، با ضربه زدن بر دایره ی وسط، رنگ دلخواه اعمال می شود.


تفسیر

برای مشاهده و انتخاب تفسیر آیات، از دکمه ی شرح و تفسیر پایین صفحه و یا لمس شماره ی آیه، گزینه ی "تفسیر" را انتخاب و پس از تعیین عنوان تفسیر مورد نظر، به متن آن دسترسی پیدا کنید.


شأن نزول

برای مشاهده ی متن شأن نزول آیات، از دکمه ی شرح و تفسیر پایین صفحه و یا لمس شماره ی آیه، گزینه ی "شأن نزول" را انتخاب نمایید (توجه داشته باشید که فقط برخی از آیات قرآن شأن نزول شناخته شده ای دارند).


اعراب قرآن

برای مشاهده و انتخاب متن اعراب قرآن (تجزیه و ترکیب)، از دکمه ی شرح و تفسیر پایین صفحه و یا لمس شماره ی آیه، گزینه ی "اعراب قرآن" را انتخاب و پس از تعیین عنوان کتاب مورد نظر، به متن آن دسترسی پیدا کنید.


آیات الاحکام

برای مشاهده ی متن آیات الاحکام، از دکمه ی شرح و تفسیر پایین صفحه و یا لمس شماره ی آیه، گزینه ی "آیات الاحکام" را انتخاب نمایید (توجه داشته باشید که این متن فقط در آیاتی دیده می شود که مربوط به بیان احکام الهی باشد).


اشتراک گذاری متن آیه

برای اشتراک گذاری و ارسال متن آیه ی انتخاب شده به همراه ترجمه ی آن، می توانید با کلیک بر روی شماره ی آیه و انتخاب دکمه ی "اشتراک گذاری متن آیه" ابتدا برنامه ی اشتراک گذاری (پیامک، بلوتوث و...) را انتخاب و سپس متن مورد نظر را ارسال نمایید.


کپی متن آیه

برای کپی کردن متن و ترجمه ی آیه و انتقال آن، می توانید با کلیک بر روی شماره ی آیه و انتخاب دکمه ی "کپی متن آیه"، آیه ی انتخاب شده را کپی نمایید و در فضای دلخواه خود، ذخیره (paste) نمایید.


انتقال به یادداشت

با 2 بار ضربه زدن بر روی متون نرم افزار غیر از آیات و ترجمه ی آن ها، می توانید متن را جهت یادداشت برداری انتخاب کنید و با بالا و پایین بردن دستگیره های آبی رنگ محدوده ی آن را تغییر دهید.

با یک بار ضربه زدن بر روی منطقه انتخاب شده، پنجره "انتقال به یادداشت نرم افزار" و یا "کپی" را ظاهر کنید.


یادداشت

با ورود به بخش یادداشت می توانید یادداشت هایی را که از صفحات مختلف نرم افزار انتقال داده اید، در قسمت یادداشت موقت مطالعه فرمایید.

شما می توانید برای ایجاد یادداشت، دکمه "یادداشت جدید" را لمس نمایید و سپس عنوان و متن مورد نظر برای یادداشت را تایپ و تایید نمایید.

با نگه داشتن انگشت بر روی یادداشت های ایجاد شده به منوی حذف و ویرایش و ذخیره فایل متنی هر یادداشت دسترسی خواهید داشت.


فرهنگ موضوعی

برای دسترسی موضوعی به آیات قرآن و جستجو در بین موضوعات مختلف قرآنی، می توانید از این بخش استفاده نمایید.

کلیه ی موضوعات قرآنی در 20 سرفصل کلی و صدها زیرمجموعه تنظیم شده که با انتخاب آنها می توانید به آیات مورد نظر دسترسی پیدا کنید.

با جستجو در بخش اصلی، تمامی کلمات مشابه در تمامی زیربخش های اصلی فرهنگ موضوعی را مشاهده فرمایید.

با لمس آیه ی مربوط به هر موضوع، می توانید به آیه مورد نظر در بخش دانشنامه دسترسی پیدا کنید و با کلیک بر روی دکمه بازگشت، دوباره به لیست جستجو بازگردید.


جستجو

شما می توانید برای جستجو ابتدا کلمه ی مورد نظر را در کادر مخصوص جستجو در بالای صفحه ی این بخش نوشته و سپس، جستجو را در یکی از سه بخش آن انجام دهید.

با کلیک بر روی هر یک از نتیجه های جستجو به آیه ی مورد نظر انتقال پیدا خواهید کرد و با کلیک بر روی دکمه ی بازگشت گوشی به لیست جستجو باز می گردید.


دانستنی ها

با ورود به بخش دانستنی ها، با کشیدن صفحه به طرفین، می توانید تمامی بخش های مربوط به "دانستنی های قرآن" را مشاهده و انتخاب نمایید.

با ورود به هر بخش ابتدا از لیست عناوین، زیرمجموعه ی مورد نظر را انتخاب کرده و با ورد به آن مطالب مربوطه را مطالعه نمایید.


مناجات

با توجه به نیاز بسیاری از کاربران، منتخبی از ادعیه و ترجمه ی آن در این بخش گنجانده شده است.

با انتخاب هر کدام از دو گزینه ی ادعیه و یا زیارات وارد بخش مربوطه می شوید، که با کلیک بر روی هر کدام از زیرمجموعه های آن، می توانید از حالت "نمایش با ترجمه" و یا "نمایش بدون ترجمه" ی آن استفاده نمایید.


استخاره

با توجه به نیاز کاربران، به استخاره با قرآن و با رعایت شرایط توضیح داده در ابتدای آن، این بخش در نرم افزار قرار گرفته است.

شما می توانید با ورود به بخش استخاره و طی کردن مراحل آن از این بخش استفاده نمایید.

بعد از انجام استخاره، با ضربه زدن بر روی آیه و یا کلیک بر روی دکمه ، به صفحه ی قرآن منتقل می شوید. و همچنین با کلیک بر روی دکمه نتیجه استخاره را در بخش یادداشت ذخیره نمایید.